چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧ - 
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست ستاد مدیریت بحران منطقه 6 ناحیه 1تهران با رییس و مدیر مرکز پزشکی آموزشی درمانی 15 خرداد/تاکید برمقاوم سازی و ایمن سازی بیمارستانها در مقابل حوادث و بلایای طبیعی

نشست ستاد مدیریت بحران منطقه 6 ناحیه 1 تهران  با رییس و مدیر مرکز پزشکی آموزشی درمانی 15 خرداد روز یکشنبه 22 مرداد ماه سال جاری در سالن شورای مرکز برگزار شد.
 
دراین نشست دکتر حسن پور رییس مرکز، دکتر میرزا حسینیان مدیر مرکز، مهندس ملکی معاون شهرداری ناحیه 1، فرمانبر مسوول اجرایی ستاد بحران در منطقه، مسوولان و کارشناسانی از اداره گاز، مدیریت خطر، کمیته بحران، آتش نشانی ، مترو، شورای محل، اورژانس تهران، آب و فاضلاب منطقه ، مدیران و نمایندگانی از بیمارستانهای آبان، صدر، فیروزگر، کودکان تهران حضور داشتند.
 
ابتدا دکتر حسن پور ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در نشست به شرح قدمت و تاریخچه بیمارستان 15 خرداد، تخصص و امکانات درمانی، نوع و آمار مراجعین، تعداد اعمال جراحی و جایگاه این مرکز در سطح دانشگاه، تهران و ایران پرداخت. سپس با بیان مشکل کمبود فضای فیزیکی بویژه در بخش اورژانس بر مقاوم سازی و ایمن نمودن مرکز قبل از بروز حوادث و آماده نمودن بیمارستان در کمک رسانی به بیماران و مراجعین در زمان وقوع بحران تاکید نمود.
 
 
وی همچنین خاطر نشان کرد این مرکز در سالهای اخیرهمکاری و هماهنگی مناسبی با مسوولان شهری منطقه و سازمانهای ذیربط داشته است و اظهار امیدواری نمود در آینده نیز این همکاری ها در جهت رفع مشکلات مرکزبه بهترین شکل ممکن ادامه یابد. 
 
در ادامه دکتر میرزا حسینیان با بیان اهمیت خدمت رسانی بیمارستانها و مراکز درمانی در زمان وقوع بحران به بیان اقدامات اخیرانجام شده درجهت ایمن سازی بخش های دیالیز، موتورخانه مرکز، ایجاد رمپ و محوطه تردد ماشین های امداد و آمبولانس پرداخت. سپس ظرفیت ها و امکانات پیش بینی شده بیمارستان و نیز ضرورت تامین فضای فیزیکی مورد نیاز در مواقع بحران با توجه به پذیرش بیماران سوختگی، دیالیزی، قطع عضو و اندام بویژه بیماران نیازمند اعمال جراحی ترمیمی و میکروسکوپی از سراسر کشور و مناطق محروم را بیان کرد.
 
نشست با بیان مصوبات نشست قبلی و اجرایی شدن مصوبات ادامه یافت و مسوولان و نمایندگان سازمانهای مدعو گزارشی از اقدامات انجام شده و نیز مشکلات پیش رو و پیشنهادات لازم جهت رفع مسایل را ارائه نمودند.
 
در پایان نشست بر لزوم استفاده از ظرفیتها و توان سازمانها و مراکز در ارائه مشاوره و خدمت و نیز همکاری و هماهنگی بین سازمانی تاکید شد.
 


٠٩:٢٨ - يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٦٥١    /    تعداد نمایش : ٢٤٩خروج
مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک پانزده خرداد
آدرس : تهران - خیابان کریمخان، خیابان شهید عضدی جنوبی

تلفن : 9-88902155 - 021
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.