چهارشنبه ٠٨ تير ١٤٠١ - 
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری ژورنال کلاب تحت عنوان: When Is Primary Metacarpal Corrective Osteotomy Recommended in Patients with Flatt Type IV Radial Polydactyly?

به گزارش روابط عمومی بیمارستان پانزده خرداد ژورنال کلاب تحت عنوان:

When Is Primary Metacarpal Corrective
Osteotomy Recommended in Patients with Flatt
Type IV Radial Polydactyly?

 ساعت 7:15 صبح روز شنبه هفتم خرداد ماه 1401 توسط جناب آقای دکتر صدقی و با هدایت استاد گرامی جناب آقای دکتر یاوری در سالن آمفی تئاتر مرکز ارائه شد.

خلاصه ای از ژورنال کلاب :

   مقاله ای در مورد انگشت اضافه شست دست غیر نوع سندرومی و نحوه جراحی که در شهر سئول کره جنوبی تحت بررسی کوهورت گذشته نگر با Level of evidence  روی 78 بیمار که انگشت اضافه آنها در دامنه سنی یک ماهگی تا 33 ماهگی در دوره کودکی به دو روش جراحی فقط بازسازی بافت نرم بعد خارج کردن انگشت اضافه در صورت نیاز و روش بازسازی بافت نرم بعلاوه استئوتومی گردن متاکارپ اول در صورتی که در حین جراحی و انجام تست استرسی روی مفصل MCPشست اگر مفصل پایدار نبود انجام می شود را از نظر MCP correction  بعد از عمل و پرسشنامه JSSHTSرا که مثل پرسشنامه DASH scale  روی میزان عملکرد، زیبایی و نتایج  Subjective  مثل بهبود درد استوار است مورد بررسی قرار دادند. نتیجه به این صورت بود که ابتدا معاینه و عکس مناسب رادیوگرافی لازم است و اگر زاویه قبل عمل MCP angle  بیش از 3.18 درجه باشد مستقیماً اوستئوتومی ساب کپیتال ناکامل انجام شود و اگر کمتر بود انجام تست استرسی و اگر مثبت بود اوستئوتومی لازم است. اگر زاویه کمتر و تست منفی، فقط بازسازی بافت نرم در صورت لزوم در انگشت اولنار ساید مثل imbrication RCLو distal advancement  ابداکتور کوتاه شست لازم است.

 در این کنفرانس همه اعضای هیات علمی و دستیاران جراحی پلاستیک و ترمیمی و دست مرکز شرکت داشتند.

 


٠٩:٥٦ - چهارشنبه ١١ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٢خروج
مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک پانزده خرداد
آدرس : تهران - خیابان کریمخان،      خیابان شهید عضدی جنوبی

تلفن :   88943434- 021
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.