• تاریخ انتشار : 1403/03/01 - 09:01
  • بازدید : 109
  • تعداد بازدیدکننده : 103
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

بیانیه هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی شهادت رییس جمهور

بیانیه هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی شهادت رییس جمهور

 

در پی شهادت رییس‌جمهور، وزیر خارجه و هیئت همراه آن‌ها در سانحه سقوط بالگرد، هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیانیه‌ای با اشاره به نگاه ویژه آیت‌الله رئیسی نسبت به حوزه سلامت تاکید کرد: بی‌تردید دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی راه ایشان را همچنان ادامه خواهند داد.

 
 
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

"من الْمؤْمنین رجالٌ صدقوا ما عاهدوا اللّه علیْه فمنْهمْ منْ قضى نحْبه و منْهمْ منْ ینْتظر و ما بدّلوا تبْدیلاً

در میان مؤمنان مردانى هستند که بر سر عهدى که با خدا بستند صادقانه ایستاده اند; بعضى پیمان خود را به آخر بردند(ودرراه اوشربت شهادت نوشیدند)، و بعضى دیگر در انتظارند; و هیچ گونه تغییرى در پیمان خود ندادند

 

خبر شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور کشور و همراهان ایشان قلب‌های‌ ملت ایران را در بهت و اندوه فرو برد. تقارن آسمانی شدن این خادم جمهور با میلاد امام مهربانی‌ها، امام هشتم علی‌بن موسی‌الرضا(ع) که در راه خدمت به مردم و پیشرفت کشور از هیچ تلاشی دریغ نکرد، به صفای باطن و اخلاص ایشان گواهی می‌دهد

 

ایران اسلامی و ملت شریف و قدرشناس ایران اکنون با قلبی آکنده از اندوه در آستانه بدرقه عالمی مدبر، مدیری توانا، خادمی صادق و مردی از تبار مردم قرار گرفته است. هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، امروز داغدار فقدان همراهی صدیق و پشتیبانی نستوه است که در این مدت اخیر، جانانه و خاضعانه در مسیر بهبود سلامت مردم پایمردی نمود و تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیر این مجاهد مغتنم، الگویی بی بدیل برای همه مدیران و تلاشگران رقم زد.

 

نظام سلامت کشور به دلایل متفاوتی رهین و وام دار آیت الله رییسی است؛ از حضور سرزده در جلسات مدیریت بیماری کرونا تا تاکید بر ضرورت به سرانجام رساندن پروژه‌های عمرانی بهداشتی و درمانی دانشگاه همه بر نگاه متعالی ایشان نسبت به ارتقای خدمات حوزه سلامت گواهی می‌دهد.

 

با تاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، دانشگاه نیز بر مشی و مسیر خدمتگزاری رییس جمهور شهید آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی استوار خواهد بود و با انگیزه و روحیه انقلابی که از آن سید بزرگوار و خادم الرضا دریافت نموده ایم، تعالی و استقلال ایران و ایرانی را سرلوحه امور قرار خواهد داد.

 

شهادت آیت‌الله رئیسی که همت و جهادش برای پیشرفت و توسعه کشور و خدمت به مردم شریف ایران اسلامی تا ابد از یادها نخواهد رفت؛ ما را به عنوان کارگزاران نظام سلامت بیش از پیش مصمم می‌سازد تا در راه اعتلای نظام سلامت از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

 

اگرچه تا سالیان متمادی جای خالی ایشان پرنخواهد شد؛ اما ما دانشگاهیان علوم پزشکی شهید بهشتی عهد می‌بندیم تا همواره برای گام برداشتن در راه ایشان پیشگام باشیم.  

 

هیئت رییسه دانشگاه ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعضای محترم هیات دولت، بیت شریف این شهید جمهور و ملت شریف ایران، ضمن تداوم تلاش های علمی و خدمات بهداشتی ودرمانی برای شهدای اخیر علو درجات و برای مردم عزیز سلامتی و توفیق از خداوند متعال مسئلت دارد.

هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 

  • گروه خبری : آرشیو اخبار
  • گروه خبری : 142785
کلمات کلیدی
×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب