سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

عملیات عمرانی مرکز پزشکی آموزشی درمانی 15 خرداد در سال 96/ از برنامه تا عمل

مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی 15 خرداد در راستای اهداف و سیاستهای کلان خود (ارتقای مستمرکیفیت خدمات درمانی،آموزشی وپژوهشی، افزایش رضایتمندی و سطح ایمنی بیماران و کارکنان، ارتقای خدمات هتلینگ بیمارستان متناسب بابرنامه های طرح تحول سلامت و بهره وری مناسب ازمنابع انسانی ومالی) اقدام به نوسازی چندین بخش/ واحد در سال جاری نمود.

در این راستا بخش ها و واحدهای (رادیولوژی، اتاق Ro،استریلیزاسیون مرکزی، سردخانه جسد، دیالیز، موتورخانه، بوفه، سرویس بهداشتی مراجعین، آشپزخانه، سالن غذاخوری، سردخانه ها و انبارهای مواد غذایی)، فضای سبز و محوطه تردد آمبولانس ها و خودروهای مرکز پزشکی 15 خرداد از اواخر سال 95 تا اواخر سال 96 بازسازی، بهسازی و تجهیز شدند.

بخش رادیولوژی با فضای فیزیکی حدود 600 متر مربع بطور کامل بازسازی شد و یک دستگاه X-Rayدیجیتال و یک دستگاه پرینتر فیلم خشک در این بخش نصب و راه اندازی گردید همچنین مرکز مجهز به نرم افزار Pacs  گردید و لوازم اداری مورد نیاز کارکنان رادیولوژی خریداری شد.

فضای فیزیکی (استریلیزاسیون مرکزی به مساحت 91 متر مربع)، (سردخانه جسد به مساحت حدود 10 متر مربع) و سرویس بهداشتی مراجعین مرکز نیز مطابق با استانداردهای اعتباربخشی بهسازی شد.

تاسیسات، دستگاهها ( دیگ بخار، بویلرها، شیرهای فلکه، لوله کشی ها و ...) و فضای فیزیکی موتورخانه (به مساحت 275 متر مربع) مطابق با استانداردهای ایمنی بازسازی و ایمن شد.

بوفه مرکز به مساحت حدود 24 متر مربع نیز با هدف تکریم بیماران، همراهان بیماران و مراجعین پس از در نظر گرفتن فضای فیزیکی و تاسیساتی مناسب به مکان دیگری در مرکز انتقال یافت و فضای فیزیکی در نظر گرفته شده بطور کامل بازسازی و نوسازی شد و امکانات رفاهی و لوازم مورد نیاز آن خریداری و نصب گردید.

در راستای ارتقای سطح خدمات درمانی به بیماران دیالیزیفضای فیزیکی بخش همودیالیز به مساحت 207 متر مربع بازسازی و پس از عملیات عمرانی ایمنشد و امکانات مورد نیاز بخش خریداری شد.همچنین 4 دستگاه دیالیز (B,BRAUN)، 2 دستگاه فرزینوس 4008 کلاس Sکلاسیک در بخش همودیالیز نصب و راه اندازی گردید. اتاق Roنیز به مساحت حدود 12 متر مربع بازسازی شد و یک دستگاه ROمدیکال در آن نصب شد.

واحد آشپزخانه، انبارها و سردخانه های مواد غذایی، حمام، سرویس بهداشتی و اتاق استراحت کارکنان این واحد در مجموع به مساحت 219 مترمربع، همچنین سالن غذاخوری نیز به مساحت حدود 219 متر مربع بطور کامل بازسازی شد و سیستم تهویه مطابق با استانداردهای مربوطه نصب گردید و وسایل و امکانات مورد نیاز این واحد خریداری شد.

همچنین با ایجاد رمپ و فضایی مناسب در محوطه مشکل تردد آمبولانس ها و خودروها برطرف گردید.

از جمله اقدامات عمرانی و تاسیساتی صورت گرفته در مرکز می توان به تجمیع، ساماندهی و فضاسازی انبارهای دارویی ، استفاده از فضاهای بلا استفاده، ساماندهی برق و تاسیسات مرکز همراه با جداسازی برق بخشهای سی سی یو و آی سی یو، جمع آوری لوله کشی های بلا استفاده، مسقف و آکوستیک نمودن فضای تصفیه خانه فاضلاب، تعویض پنجره های فرسوده و قدیمی با پنجره های Upvcدو جداره و استاندارد جهت جلوگیری از اتلاف انرژی (برق، سوخت، گرمایش و سرمایش) در ساختمانهای اداری و پشتیبانی و آسفالت نمودن کامل محوطه بیمارستان  نام برد.

 


٠٨:١٠ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩١٤٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٢خروج
مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک پانزده خرداد
آدرس : تهران - خیابان کریمخان،      خیابان شهید عضدی جنوبی

تلفن :   88943434- 021
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.