پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨ - 
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه رییس مرکز پزشکی آموزشی درمانی 15 خرداد برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی ۱۵خرداد با حضور دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاونان دانشگاه، اعضای هیات علمی، مدیر و کارکنان مرکز در 8 مرداد ماه 1397در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد.

دکتر میرزا حسینیان مدیر مرکز ضمن عرض خیر مقدم به رییس دانشگاه، معاونان، هیات همراه و کارکنان به شرحی از سوابق روسای قدیم و جدید پرداخت و مراتب قدردانی و سپاس کلیه استادان ،پزشکان و همکاران را از زحمات دکتر حسن پور ابراز نمود.

 وی همچنین ضمن تشکر از دکتر یاوری، برای ایشان در سمت رییس مرکز، آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

در ادامه مراسم دکتر حسن پور رییس سابق مرکز ضمن تشکر ویژه از دکتر آقاجانی ریاست دانشگاه برای انتخاب دکتر یاوری بعنوان رییس جدید بیمارستان ۱۵خرداد و نیز حمایت همه جانبه ایشان از مرکز اظهار داشت: با کمال میل آماده همکاری با دکتر یاوری است و خاطرنشان کرد همکاری و هماهنگی صمیمانه بین کارکنان موجب شده است که این مرکز به وضعیت قابل قبولی دست یابد.

وی با بیان این که اداره بیمارستان بدلیل پاسخگو بودن به بیماران، مسایل مالی و چگونگی ایجاد درآمد کاری بس دشوار است، گفت: این مرکز با تدوین برنامه استراتژیک، تعیین اهداف، استراتژی ها و سیاست های اصلی خود همواره در این راستا گام برداشته است.

ایشان همچنین گزارش آماری از فعالیت های آموزشی و پژوهشی انجام شده در مرکز ارائه نمود و با برشمردن فرایندهای درمانی، اداری و پشتیبانی اصلاح شده، گزارش تصویری از بازسازی ها، بهسازی ها و تجهیزات پزشکی خریداری شده ارائه نمود.

وی در انتها با ارائه شاخص های عملکردی و مالی طی این 4 سال تاکید نمود همه این اقدامات در راستای ارتقای مستمرکیفیت خدمات درمانی، آموزشی، پژوهشی، ارتقای ایمنی بیماران و کارکنان، افزایش رضایتمندی بیماران و مدیریت بهینه منابع انسانی و مالی صورت گرفته است و از همکاری صمیمانه کلیه کارکنان با وی قدردانی و تشکر نمود.

در ادامه دکتر یاوری رییس جدید بیمارستان ۱۵خرداد ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر آقا جانی اظهار کرد: چهار دلیل باعث شد تا مسئولیت اداره این بیمارستان را برعهده بگیرم؛ اول این که دکتر حسن پور را به عنوان معلم اخلاق و علم می شناسم و ادامه راه ایشان با هدف پیشبرد و اجرای برنامه های بیشتر افتخاری است که نصیب من شده است. دوم این که اعضای هیات علمی این مرکز از استادان بی نظیری در ایران هستندکه قرار گرفتن در کنار آنها را فرصتی برای ارتقای سطح کیفی و کمی این مرکز می دانم. سوم و چهارم اینکه این که کارکردن برای مردم و بیماران نیازمند در کنار کارکنان متعهد، با نشاط، پرکار و سالم 15 خرداد که از بهترین نیروها هستند برای من بسیار ارزشمند و باعث افتخار است.

وی همچنین افزود: آگاهی مردم برای دریافت مطالبات خود افزایش یافته است بنابراین فقط با مدیریت علمی، کارآمد و به روز می توان خدمات مطلوب را به مردم ارائه کرد.

دکتر یاوری تصریح کرد: مدیریت بهینه منابع انسانی و مالی، شناسایی نقاط قوت و ضعف مرکز، حرکت در مسیر تحقق اهداف اسناد بالادستی و مدیریت بهره وری به منظور تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل از محورهای اصلی برنامه های این بیمارستان خواهد بود. 

رییس بیمارستان ۱۵خرداد حرکت بر اساس برنامه استراتژیک مرکز، قانون مداری، مدیریت منطقی، حفظ کرامت انسانی کارکنان و بیماران، برقراری نظم و انضباط را در راستای اقتصاد مقاومتی که در واقع اقتصادی مدیریتی است نه اقتصاد ریاضتی را از جمله مواردی برشمرد که در سرلوحه فعالیت های این مرکز قرار خواهند گرفت.

در ادامه مراسم، دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن قدردانی از تلاش های دکتر حسن پور طی چهار سال اخیر گفت: دکتر حسن پور با ارائه گزارشی مستند اقدامات قابل قبولی را در این مرکز به سرانجام رسانده است که حکایت از رویکرد با برنامه، درست، فنی و مدبرانه ایشان برای اداره بیمارستان دارد.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین اداره بیمارستان خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه شخصی در بخش های مختلف، هیچ کاری به اندازه اداره یک مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی سخت و دشوار نیست. 

وی همچنین با اشاره به تنگناهای موجود برای تحقق اهداف تعریف شده اظهار کرد: ارتقای بهره وری و کیفیت، دو برنامه ای است که به منظور بهبود وضعیت فعلی مجموعه دانشگاه تعریف شده است و در همین راستا مهرماه سال گذشته کمیته ای با عنوان ارتقای بهره وری تشکیل شد تا از این طریق شاخص های کیفی در زمینه های مختلف به صورت منظم اندازه گیری و بررسی شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه افزود: همچنین باید از تمام ظرفیت های موجود در سرمایه انسانی مراکز به نحو شایسته بهره مند شد. 

وی با اشاره به نام بلندآوازه بیمارستان ۱۵خرداد در حوزه جراحی پلاستیک و ترمیمی در ایران تصریح کرد: از نظر کیفی باید شاخص های مدنظر درخصوص تربیت نیروی انسانی متخصص و نوع ارائه خدمات درمانی به مردم در این مرکز مورد ارزیابی قرار گیرد. 

دکتر آقاجانی با تاکید بر حرکت برنامه های این مرکز در راستای تحقق دو برنامه ارتقای بهره وری و کیفیت، اظهار امیدواری کرد: بیمارستان ۱۵خرداد باید بیش از گذشته بدرخشد و در رقابت های آموزشی، پژوهشی و خدمات پزشکی در کشور گوی سبقت را از دیگر رقبای خود برباید. 

رییس دانشگاه با اشاره به اهمیت آموزش پزشکی گفت: مطالعات انجام شده نشان می دهد آموزش پزشکی بسیار به بیمار وابسته است؛ دانش پزشکی از طریق کتابخانه و کلاس های درسی منتقل نمی شود، دانشجو برای تبدیل شدن به پزشکی زبردست باید در اتاق عمل حاضر شده تا از نزدیک با رفتار، کارها و روش های استادان خود به ویژه در شرایط بحرانی آشنا شود. 

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت از خدمات ارزنده دولت دوازدهم به شمار می آید، افزود: در همین راستا باید خدمات بیمارستان ها ارتقا یابد و رشد کیفی و کمی فعالیت های پژوهشی هم مدنظر قرار بگیرد. 

دکتر آقاجانی در پایان با بیان نمود روحیه همکاری و صمیمیت در میان مسوولان و کارکنان مرکز پزشکی 15 خرداد اظهارامیدواری کرد: با همت مضاعف و مدیریت دکتر یاوری روزهای درخشان تری در انتظار مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی ۱۵خرداد باشد. 

در پایان مراسم دکتر مسعود یاوری به عنوان رییس جدید بیمارستان ۱۵ خرداد معرفی و با اهدای لوح و هدایایی از زحمات دکتر سید اسماعیل حسن پور رییس سابق این مرکز قدردانی شد. 


٠٩:٤٧ - شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٩خروج
مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک پانزده خرداد
آدرس : تهران - خیابان کریمخان،      خیابان شهید عضدی جنوبی

تلفن :   88943434- 021
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.