چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧ - 
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید تیمی کارشناسان معاونت درمان از بخشها و واحدهای مختلف مرکز پزشکی آموزشی درمانی 15 خرداد

در روز اول شهریور ماه مصادف با روز پزشک دکتر معززی معاون فنی معاونت درمان، دکتر حاجی قاسمعلی مدیر خدمات درمانی، تعالی بالینی و بیمارستانی و تیمی از کارشناسان حوزه های مختلف در معاونت درمان با حضور در بیمارستان 15 خرداد با همراهی مدیران ارشد، مسوولین واحدها و بخشها از مجموعه 15 خرداد بازدید نمودند.

در نشستهایی که به همین منظور با حضور تیم بازرسان و دکتر حسن پور رییس مرکز، دکتر یاوری عضو هیات علمی مرکز، دکتر میرزا حسینیان مدیر مرکز و مسوولین بخشها و واحدها برگزار شد فرایندهای بیمارستانی، عملکرد، نقاط قوت و مشکلات مرکز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر حسن پور ضمن تبریک روز پزشک و شرحی از تاریخچه مرکز اظهار داشت:  این مرکز در راستای سیاستهای طرح تحول سلامت کشور اهداف کلان خود را تنظیم نموده است و با استفاده از پزشکان و نیروی انسانی مجرب و متعهد برغم کمبودها و مشکلاتی که وجود دارد  رو به جلو پیش می رود.

رییس مرکز همچنین اظهار امیدواری کرد: بازخوردهای علمی و خوبی که بازرسان و کارشناسان معاونت درمان ارائه می نمایند راه گشا و تقویت کننده مرکز باشد.

دکتر یاوری نیز در ادامه اظهار داشت : هدف ما ارتقا مرکز در تمام زمینه ها می باشد و برآوردن انتظارات و داشتن تعاملات دو سویه صف و ستاد منجر به برداشتن قدم های اساسی در راستای ارتقا مرکز می شود. وی تاکید نمود انجام اقدامات مورد نیاز لازمه اش شناخت درست و کاملی از بیمارستان می باشد که تا این شناخت محقق نگردد نمی توان در راستای ارتقا و پیشبرد اهداف گام  برداشت. سپس دکتر یاوری آماری از تعداد اعمال جراحی، فعالیتهای درمانی ، عملکرد کارکنان، پزشکان و اعضای هیات علمی مرکز را ارائه نمود.

دکتر میرزا حسینیان مدیر مرکز نیز ضمن تبریک روز پزشک و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س)، از حضور دکتر معززی و دکتر حاجی قاسمعلی و تیم کارشناسان معاونت درمان ابراز خرسندی نمود و گفت: بازرسی ها فرصت مغتنمی برای تیم اجرایی مرکز است که نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف مرکز را رفع نمایند. ما همواره تلاش نموده ایم در راستای اهداف کلان و برنامه استراتژیک مرکز و نیز راهکارهای پیشنهادی کارشناسان معاونت درمان  اقدامات زیر ساختی، درمانی، نرم افزاری و سخت افزاری را در جهتی پیش ببریم که الگوی مناسبی در دانشگاه باشیم.

وی در ادامه به شرح اقدامات انجام گرفته طی چند ماه اخیر در مرکز اشاره کرد و گفت: بازسازی ها در بخش های دیالیز، موتورخانه، بوفه، نمازخانه، سرویس های بهداشتی مراجعین، فضای سبز، داروخانه، رادیولوژی و آسانسورها، بهسازی درمانگاه و اورژانس انجام شد، همچنین با ایجاد رمپ و فضایی مناسب در محوطه مشکل تردد آمبولانسها و خودروها برطرف گردید.

وی در ادامه افزود: تجمیع انبارهای دارویی و استفاده از فضاهای بلا استفاده، ساماندهی برق و تاسیسات مرکز همراه با جداسازی برق سی سی یو و آی سی یو ، جمع آوری لوله کشی های بلا استفاده، مسقف و آکوستیک نمودن فضای تصفیه خانه فاضلاب، خرید ملزومات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، خرید و تعویض سه دستگاه دیالیز با کمک خیرین، نصب سیستم آلارم و تابلوهای هشداردهنده و فعال کردن کد ایمنی، اصلاح فرایندهای بیمارستانی و نیز فرایند خرید اقلام، تغییر در چینش نیروها و تعیین تکلیف بیماران در تمام ساعات شبانه روز، کاهش کسورات به میزان قابل توجه، اجرای دستورالعملهای ایمنی، دریافت مجوز بخش لیزر در مرکز، تعویض دستگاه رادیولوژی و مجهز شدن آن واحد به سیستمpacs ، گام موثری در بهبود عملکرد در راستای ارتقائ مرکز داشته است.

دکتر معززی نیز ضمن تبریک روز پزشک اظهار داشت: معاونت درمان در بازدیدها و همفکری های دوره ای تلاش می نماید با بررسی نقاط قوت و ضعف مراکز به حل شدن مشکلات و ارائه خدمت بهتر به بیماران و نیز تقویت بیمارستانها کمک نماید. وی در ادامه افزود بیمارستان 15 خرداد یک برند و ریفرال در کشور است که کمترین میزان شکایت و کسورات را دارد.

دکتر حاجی قاسمعلی نیز با بیان اینکه هدف از این بازدیدها بررسی مشکلات مراکز با رویکرد کارشناسی مسایل است گفت: این نوع بازدیدها از شهرستانها شروع شده است و در دانشگاه شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد اولین مرکزی است که در سال 96 با این رویکرد مورد بررسی قرار می گیرد.

در ادامه نشست، کارشناسان معاونت درمان و مسوولان بخشها و واحدها درخصوص نتایج ارزیابی، پیشنهادات و راهکارهای لازم به بحث و گفتگو پرداختند.

در خاتمه نیز به مناسبت روز پزشک رییس و مدیر بیمارستان 15 خرداد با اهدا گل و لوح سپاس از پزشکان تیم بازرسی قدردانی نمودند.


١٠:٠٩ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥١٢٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٧خروج
مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک پانزده خرداد
آدرس : تهران - خیابان کریمخان، خیابان شهید عضدی جنوبی

تلفن : 9-88902155 - 021
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.