سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - 
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره سوم اعتبار بخشی مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی 15 خرداد

دوره سوم اعتبار بخشی مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی 15 خرداد در 21 و 22 اسفند ماه 1395 انجام شد.

مرکز پزشکی آموزشی و درمانی 15 خرداد طی دو روز توسط تیم ارزیابی اعتبار بخشی عبارت از سر ارزیاب دکتر ایزد پناه دکتر داروساز از معاونت غذا و دارو، ارزیابان دکتر نجفی دکترای مدیریت خدمات بهداشتی درمانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و مهندس تقی پور مهندس تجهیزات پزشکی از سازمان نظام پزشکی مورد ارزیابی قرار گرفت.

در نشست اولیه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، معارفه تیم ارزیاب، مسوولان اجرایی مرکز و ارائه برنامه ارزیابی انجام شد.

دکتر حسن پور رییس مرکز ضمن خیرمقدم به تیم ارزیابی بیان داشت: این مرکز در راستای سیاستهای طرح تحول سلامت کشور اهداف کلان خود را تنظیم نموده است و با استفاده از نیروی انسانی مجرب و متعهد که پیگیر فعالیتها و اقدامات درمانی بیماران هستند و نیز تلاش ارزنده مدیر و مسوول فنی مرکز رو به جلو پیش می رود.

دکتر میرزا حسینیان مدیر مرکز نیز ضمن خیر مقدم در ادامه اظهار داشت: اعتباربخشی برای ما در واقع تکامل بخشی است همچنین فرصت مغتنمی برای تیم اجرایی مرکز است که نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف مرکز را رفع نمایند. ما همواره تلاش نموده ایم در راستای اهداف کلان و برنامه استراتژیک مرکز، اقدامات زیر ساختی، درمانی، نرم افزاری و سخت افزاری را در جهتی پیش ببریم که الگوی مناسبی در کشور و نیز در خاورمیانه باشیم.

وی همچنین گفت: ما دومین مرکز دانشگاه از نظر تعداد اعمال جراحی با توجه به تعداد پزشک جراح، پرسنل و فضای فیزیکی می باشیم و هدف ما رضایتمندی و ایمنی بیمار، همراهان آنها و کلیه کارکنان مرکز می باشد.

دکتر موسوی زاده معاون درمان مرکز نیز با بیان تاریخچه ای از شروع بکار مرکز و خدمات درمانی که در گذشته به مجروحین جنگ تحمیلی ارائه می شد، اظهار داشت: مسوولین و پرسنل مرکز 15 خرداد مانند خانواده هستند و در طول سالها برغم مشکلات ناشی از فضای فیزیکی قدیمی ، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری سعی در افزایش بهره وری داشته اند و با انجام بازسازی ها و بهسازی ها ، تجهیز مرکز به تجهیزات پزشکی مورد نیاز و بکارگیری نیروی انسانی ماهر و همدل در راستای ارتقا و اعتلای مرکز گام برداشته اند.

دکتر ایزد پناه نیز با تشکر از حضور به موقع مسوولین و پرسنل و مشاهده نظم و انظباط موجود در مرکز اظهار داشت: هدف اعتبارسنجی این است که مراکز به مدیریت مستند و رضایتمندی بیماران برسند.

در نشست پایانی دو روز ارزیابی مرکز دکتر ایزد پناه سرارزیاب، دکتر نجفی و مهندس تقی پور ارزیابان تیم اعتباربخشی به ارائه بازخورد اعتبار سنجی پرداختند.

دکتر ایزد پناه در این راستا گفت: در این ارزیابی تبادل تجربیات انجام شد و نقاط قوت و قابل بهبود بررسی شد.

ایشان با ذکر اینکه این بیمارستان یک مرکز تک تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی است ابتدا به ذکر نقاط قوت از جمله حضور مسوولین ارشد متعهد، علمی و هوشمند و حمایت همه جانبه(معنوی،مالی و اجرایی) آنها از بخشها و واحدها ، توزیع عادلانه بودجه در کلیه بیمارستان جهت بازسازی ها و  بهسازی ها، اجرایی شدن مصوبات کمیته ها، مددکاری قوی و مشارکت خیرین و انجام اعمال جراحی رایگان، ویزیت و جراحی رایگان جهت نیازمندان توسط تیم بسیج جامعه پزشکی مرکز، انجام دوره های آموزشی جهت (کارکنان، مردم و پرسنل سایر مراکز)، برغم کمبود فضای فیزیکی در نظر گرفتن نیازهای معنوی بیماران و ایجاد مسجد فعال و جداگانه، ایجاد اتاق مادر و کودک، سیستم HISقوی ، داشتن روحیه کار گروهی و تعهد سازمانی قوی در مسوولین و پرسنل و نیز محقق شدن ایمنی بیمار که هدف اعتباربخشی بیمارستان می باشد،  پرداخت و از واحدهای منابع انسانی، مدیریت پرستاری، بهداشت محیط، فناوری اطلاعات، آزمایشگاه ،کنترل عفونت، مدیریت خطر و بلایا بعنوان واحدهای برتر تشکر و قدردانی نمود.

ایشان در ادامه گفت: با توجه به محدودیت فضای فیزیکی در بیمارستان تلاش شود راهکارهایی جهت ایجاد فضای مناسب و مجزا در برخی واحدها اجرا شود و در فرایند برگزاری مناقصات، تدوین و نگارش فرایندهای بیمارستانی دقت بیشتری لحاظ شود.

دکتر نجفی نیز با تاکید بر اینکه معنای اصلی یک سازمان را در این مرکز مشاهده کردیم، اظهار داشت همه کارکنان در کلیه سطوح در راستای رسیدن به اهداف مشترک نقش داشتند.

سید صالحی ناظر دانشگاه نیز با قدردانی از گروه ارزیاب گفت: خوشحالیم که مسوولان و پرسنل این مرکز با پیاده سازی استانداردهای اعتباربخشی در بیمارستان 15 خرداد ما را سرافراز و روسفید نمودند و از مدیریت خوب دکتر حسن پور رییس مرکز تشکر کرد.

رییس مرکز در این نشست گفت: مرکز پزشکی 15 خرداد قسمت عمده ای از زندگی همه ماست و تمامی مسوولین و کارکنان آن با همکاری و همدلی سعی در جلب رضایت بیماران دارند. این مرکز همچنین تلاش نموده است از نظر علمی و تجهیزاتی، امکانات مورد نیاز خدمت رسانی و رضایتمندی بیماران خود را ارتقا دهد و امیدواریم برکات معنوی بازخورد ارزیابی به پیشبرد اهداف آینده این مرکز کمک نماید.

دکتر معتمد معاون آموزشی مرکز نیز گفت: آموزش و درمان مناسب در کنار هم باعث رشد و ارتقا مرکز، افزایش بهره وری و رضایتمندی بیماران شده است و اظهار امیدواری کرد با راهنماییهای ارزیابان بهره وری بیشتری از امکانات صورت گیرد.

مدیر مرکز نیز با ذکر اینکه در مدت کوتاهی که به این مرکز آمده ام کار تیمی برایم شکوفا شد، گفت: شور و علاقه تیم ارزیاب و زحماتی که در طی سالها جهت ارتقا بیمارستان کشیده شده است در ما انگیزه مضاعفی برای حرکت رو به جلو ایجاد کرد. ایشان ضمن قدردانی از تیم ارزیاب و ذکر این نکته که اعتبار بخشی اصلی برای ما پس از این تاریخ است، اظهار امیدواری کرد دیدگاه عادلانه و نقادانه تیم ارزیاب اعتباربخشی الگویی باشد تا در سال 96 با سعی بیشتر آنرا بکار بندیم.

در پایان نشست پس از ذکر صلوات بر محمد و آل مطهرش، تیم ارزیاب اعتباربخشی با مسوولان ارشد و مسوولین واحدها و بخشهای بیمارستان عکس یادگاری گرفتند.


١٣:١٠ - سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٤٥١١٥    /    تعداد نمایش : ٤٤٢خروج
مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک پانزده خرداد
آدرس : تهران - خیابان کریمخان، خیابان شهید عضدی جنوبی

تلفن : 9-88902155 - 021
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.